DenizYurekLim Fm Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DenizYurekLim Fm Forumu

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» TEMA ARABA
Çikolata Kremalı Bezeler (25 adet) EmptyC.tesi Haz. 12, 2010 10:42 pm tarafından .DenizYüreklim.

» güzel resimler
Çikolata Kremalı Bezeler (25 adet) EmptyPaz Mayıs 23, 2010 4:30 pm tarafından denizfeneri

» gül gifleri
Çikolata Kremalı Bezeler (25 adet) EmptyC.tesi Mayıs 22, 2010 7:40 am tarafından denizfeneri

» [b]denizfeneri adli uyemiz Moderatör olmuştur[/b]
Çikolata Kremalı Bezeler (25 adet) EmptyPaz Mayıs 02, 2010 9:55 pm tarafından (ƊuYquƧaŁ ƧєяƧєƦi)

» slm arkadaslar..
Çikolata Kremalı Bezeler (25 adet) EmptyPaz Mayıs 02, 2010 9:47 pm tarafından (ƊuYquƧaŁ ƧєяƧєƦi)

» PEYGAMBERIMIZIN DOGUMU
Çikolata Kremalı Bezeler (25 adet) EmptyPaz Mayıs 02, 2010 9:46 pm tarafından (ƊuYquƧaŁ ƧєяƧєƦi)

» denizfenerinden gül esintileri
Çikolata Kremalı Bezeler (25 adet) EmptyPaz Nis. 11, 2010 9:38 pm tarafından (ƊuYquƧaŁ ƧєяƧєƦi)

» Silinecek goz yasım Kalmadi
Çikolata Kremalı Bezeler (25 adet) EmptyC.tesi Nis. 10, 2010 8:49 pm tarafından (ƊuYquƧaŁ ƧєяƧєƦi)

» selamün aleyküm
Çikolata Kremalı Bezeler (25 adet) EmptyC.tesi Nis. 10, 2010 8:33 pm tarafından (ƊuYquƧaŁ ƧєяƧєƦi)

Istatistikler
Toplam 9 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: undertaker

Kullanıcılarımız toplam 154 mesaj attılar bunda 127 konu
En iyi yollayıcılar
.DenizYüreklim.
Çikolata Kremalı Bezeler (25 adet) Vote_lcapÇikolata Kremalı Bezeler (25 adet) Voting_bar2Çikolata Kremalı Bezeler (25 adet) Vote_rcap 
(ƊuYquƧaŁ ƧєяƧєƦi)
Çikolata Kremalı Bezeler (25 adet) Vote_lcapÇikolata Kremalı Bezeler (25 adet) Voting_bar2Çikolata Kremalı Bezeler (25 adet) Vote_rcap 
denizfeneri
deliyürek
sen bilirsin
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 38 kişi C.tesi Ağus. 27, 2016 8:44 pm tarihinde online oldu.
slm arkadaslar..
Çikolata Kremalı Bezeler (25 adet) EmptyCuma Nis. 02, 2010 10:00 pm tarafından .DenizYüreklim.
slm ben DenizYüreklim yani forumun Sahibiyim ,almanyadan katiliyorum aslen Corumluyum..
simdiden hepinize hayirli forumlar&iyi eglenceler dillerim ark..

Yorum: 4
selamün aleyküm
Çikolata Kremalı Bezeler (25 adet) EmptyC.tesi Nis. 10, 2010 7:54 am tarafından denizfeneri
selamün aleyküm ben denizfeneri bursadan katiliyorum vakit bulabildikçe islami bir radyoda dj lik yapmaya çalışıyorum kardeşlerime hayırlı forumlar diliyorum

Yorum: 2
:))SlamLar CanlarıM yİNE KarsınızDayim
Çikolata Kremalı Bezeler (25 adet) EmptyPerş. Nis. 08, 2010 9:56 pm tarafından (ƊuYquƧaŁ ƧєяƧєƦi)
selam arkadaslar ben ızmırden murat uzun zamandır flatcast radyolarında djceylık ve tema yapıyorum ayrıca web masterim herkese iyi forumlar[b]

Yorum: 0

Çikolata Kremalı Bezeler (25 adet)

YazarMesaj
.DenizYüreklim.
Site Sahibi
Site Sahibi

Çikolata Kremalı Bezeler (25 adet) Empty
MesajKonu: Çikolata Kremalı Bezeler (25 adet)   Çikolata Kremalı Bezeler (25 adet) EmptyCuma Nis. 09, 2010 11:50 pm

Çikolata Kremalı Bezeler (25 adet) 54508776

Malzemeler
2 Adet Yumurta Akı
1/2 Su Bardağı Toz Şeker
1/4 Tatlı Kaşığı Tarçın
125 gr. Eritilmiş Sütsüz Çikolata
1/3 Su Bardağı Krema

Yemeğin Tarifi
Ön hazırlık olarak fırını 150 derece ısıtalım. İki adet fırın tepsisini yağlı kağıtla kaplayalım.

Mikser yardımıyle yumurta aklarını kar haline gelene dek çırpalım.Şekeri azar azar ilave edelim. Her eklemeden sonra tekrar çırpalım. Karışım koyu krema kıvamın gelip, şeker eriyene dek çırpmaya devam edelim. Tarçını ekleyerek karıştıralım.

Hazırladığımız karışımı bir krema sıkacağının içine dolduralım. Ucuna küçük yıldız uç takalım. 3 cm aralıklar bırakarak yıldızcıkları tepsiye sıkalım. 30 dakika kadar kıtır kıtır olana ve hafif sarımsı bir renk alana del pişirelim. Fırını kapatıp bezeleri içinde soğutalım.

Kreması için, çikolata ve kremayı küçük ısıya dayanıklı bir kaba alalım. Kabı kaynar su konulmuş bir başka kabın içine oturtalım. Çikolata eriyene dek karıştıralım. Ateşten alalım. Yavaş yavaş karıştırarak soğutalım. Bezelerin arasına çikolatadan sürerek minik sandviçler yapalım. (Dilerseniz üzerine kakao serpiştirerek hemen servis yapabilirsiniz)

Aşcının Önerisi: Eğer bezelerin arasına çikolatalı harçtan sürmezseniz, birkaç gün kadar saklayabilirsiniz. Ancak saklamak için hava almayan bir kaba koyun ve yağlı kağıtlara sarın. Dilerseniz siyah çikolata yerine beyaz çikolata da kullanabilirsiniz. Ayrıca, çekilmiş karanfil veya farklı baharatlar da deneyebilirsiniz. Bezeleri pastalarda dekoratif olarak da kullanabilirsiniz.

Çikolata Kremalı Bezeler (25 adet)
1 sayfadaki 1 sayfası